persian contact English 

دستیابی ایران به موشک های فراصوت

دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در بخش خبری ۲۱ با اشاره به تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان» که صبح امروز با شلیک موشک‌های کروز دریایی برد کوتاه و برد بلند در محدوده شمالی اقیانوس هند و دریای عمان برگزار شد، اظهار کرد: در مجموعه موتور موشک‌های کروز قطعاً تغییراتی اتفاق می‌افتد چراکه باید درجه حرارت‌های بالاتر در زمان کوتاه‌تر را تحمل کنند.

وی با بیان اینکه قرار است در سامانه سوخت رسانی و سیستم ناوبری موشک تغییراتی اتفاق بیافتد، گفت: ما امروز به برد ۳۰۰ کیلومتر دست پیدا کردیم و به زودی به بردهای خیره کننده و بسیار بیشتر از این دست پیدا می‌کنیم.

خانزادی از برنامه ساخت موشک‌های نسل طلائیه خبر داد و گفت: البته ما به این اکتفا نمی‌کنیم چراکه حرکت در سطح نیروهای مسلح به صورت شبانه روزی و تصاعدی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: موشک‌هایی که امروز به شکل کروز دریایی استفاده کردیم از نسل موشک‌های مادون صوت هستند و با سرعتی نزدیک سرعت صوت پرواز می‌کنند.

وی ادامه داد: ما در آینده نزدیک موشک‌های سوپر سونیک را در دست طراحی داریم یعنی موتورهایی از نسل توروبوفن در اینجا به کار گرفته می‌شوند و می‌توانند با سرعت چند برابر صوت حرکت کنند، در واقع ما به زودی یک شکل جدیدی از موشک‌ها را خواهیم داشت.

خانزادی گفت: به دنبال عمود پرتاب کردن موشک‌ها هستیم که این به ما اجازه می‌دهد تعداد بیشتری از موشک‌ها را بر روی عرشه داشته باشیم و اهداف متنوع‌تری را مورد هدف قرار بدهیم.

-مانورهایی از جنس آنچه ارتش ایران با موفقیت انجام داد تاکید مجددی است بر ضرورت ارتقا توان دفاعی ایران و همچنین تقویت مساله بازدارندگی، مقولاتی که تذکر مجددانها در قالب برگزاری مانورهایی ازاین دست دشمن را هوشیار کرده نسبت به تجدید نظر درتامل بر محاسباتش تشویق میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Atashkadeh