persian contact English 

حد مجاز یورو

بانک مرکزی قانون گذاشته نگهداری بیش از ده هزار یورو در خانه ممنوع است و بالاتر از آن باید مجوز داشته باشند (فقط شش ماه!). قانون بسیار خوب و‌ موثری به نظر می آید. اما شاید تعجب کنید چرا بانک مرکزی یک قانون‌خوب گذاشته!! از اول انقلاب صدها از این قانون های به ظاهر خوب توسط بانک‌مرکزی احتمالا با فشار مشاورتی حکومت ابلاغ میشود اما نکته کجاست!

نکته در تبصره هایی است که در ذیل قانون آمده و این تبصره ها به بانک مرکزی کمک میکند تا قانون را دور ر بزند و‌ حکومت دلش خوش است قانون خوبی تصویب شده اما نمی داند که فقط رو‌ کاغذ است و همه آن پنجاه و پنج هزار ابرمیلیاردر مرتبط با حلقه اول و‌ دوم بانک مرکزی با گرفتن مجوز مستقیم اجازه انبار و حمل بیش از ده هزار یورو پول را در خانه دربافت خواهند کرد‌ و قانون عملا می ماند برای من و تویی که هزار یورو هم نمی تمی توانیم بخریم. این افرادی که مجوز خواهند گرفت بانکهای خصوصی و ابروارد کننده های مقدس بی نام و افراد مرتبط با صنایع و ابرسپرده گذاران که تاج سر حکومت هستند.

کل این چهل سال پس از انقلاب همه قوانین جمهوری اسلامی بویژه مرتبط با بانک مرکزی طوری نوشته شده تا آن پنجاه و پنج هزار نفر (ابرمیلیاردر) نور چشمی در مصونیت و استثاء باشند. این را هم بگوییم سرمایه ارزی آنها از چندصد هزار یورو تا چند صد میلیون یورو هست که با تبصره درج شده اصلا شامل نورچشمی های بانک مرکزی و طبقه ابرمیلیاردر ها، ابرسپرده گداران و خود بانکها نمی شود اینگونه است بانک مرکزی همیشه حکو‌مت را شیره می مالد چه پهلوی و چه علوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Atashkadeh