persian contact English 

درمان دیابت بدون دارو

احتمالا شما یا یکی از بستگان عزیزتان قند خون بالایی داشته اید که گوگل این برگه را به شما معرفی کرده است. برخلاف جمله رایج ” نمی خواهم شما را بترسانم ” اتفاقا میخواهیم توجه شما را به خطرات جدی دیابت هشدار دهیم. یک چهارم مردم ایران در خطر ابتلاء دیابت قرار گرفته اند و روز به روز با شتاب عجیب شمار افراد مستعد به دیابت دارند افزایش می یابد. در آلمان سالی یک میلیارد یورو هزینه های درمان افراد دیابتی می شود. آمار و مرگ میر ناشی از دیابت در کشور بسیار بالاست و خیلی مرگها با واسطه به مرض قند ربط پیدا می کنند. متاسفانه وزرات بهداشت هنوز زنگ خطر دیابت را در کشور به صدا در نیاورده است. دیابت یک مرض با عوارض هزار چهره است. دیابت ریسک سکته بویژه سکته مغزی را بسیار افزایش می دهد. کسانی که دیابت دارند با خطر بزرگي مواجه هستند. دیابت بسیار خطرناک هست و شوخی بردار نیست. دیابت یعنی نابودی تدریجی همه مویرگها و اعصاب بدن. اما چرا به مهمترین علت های دیابت در جهان و ایران کمتر پرداخته می شود. 

مهمترین علت مرض قند در جهان ماده بسیار خطرناکی به نام گلوتن (گندم) به همراه شکر هست. شکر و گلوتن خطرناکترین سم برای انسان هاست. استویا نیز که این روزها دیابتی ها بعنوان جایگزین قند استفاده می کنندبعلت تلخی زیاد شیرین به نظر می رسد. اما در حال حاضر استویا قندی است که در خون جذب نمی شود و قند خون را بالا نمی برد و جایگزین مناسبی برای شکر است و  در صنایع شکلات سازی و شیرینی هم  بهتر است از استویا بجای شکر استفاده شود.

مهمترین علت دیابت در جهان غذاهای شکر دار هست. متاسفانه امروزه بسیاری از تولیدات غذایی جهان به سم خطرناک شکر آلوده هستند. و بهداشت جهانی هنوز درباره خطرات شکر باندازه شایسته اطلاع رسانی نکرده است.

علت دیگر بیماری قند گندم و تولیدات گندمی و نان هست. گلوتن گندم موجب مرض قند می شود. گلوتن  عوارض مهم دیگری هم دارد. بشر کم کم باید به سمت خوراکهای بدون نان برود. به دیابتی ها توصیه می شود مطلقا نان نخورند برای هر دو گروه دیابتی نخوردن نان بسیار خوب است.

 حتی چربی و گوشت موجب افزایش قند خون می شوند. در یک اصل کلی خطرناک ترین خوراکی های بشر:  شکر، گندم و گوشت هستند.

در ادامه 9 نکته مهم درباره درمان دیابت که از یک سایت آلمانی همراه با کمی تغییر  ترجمه کرده ایم اینجا ارائه می کنیم.

نکته اول> از استرس های خود بکاهید استرس موجب ترشح هورمون کورتیزول و گلوگاکوم می شود که قند خون را می افزاید باید زندگی آرامی داشته باشید یوگا کار کنید خوب بخوابید از زندگی بسادگی لذت ببرید حسرت و حسادت نداشته باشید شاکر باشید.

نکته دوم> از غذاهای کربوهیدارت دار بشدت بپرهیزید نان گندم بیسکوبیت و همه انواغ غذا آغشته به شکر برنج مارونی سیب زمینی تا آنجا که می توانید. هر چه بیشتر رعایت کنید یعنی بیشتر خود را دوست دارید و می خواهید بیشتر زنده بمانید. حبوبات سبزیجات و میوه جات باید غذای اصلی شما باشد.

نکته سوم> اگر چاق هستید بدانید بسیار زیاد مستعد ابتلاء به مرض قند هستید باید وزن خود را بکاهید بهترین راه نخوردن غذاهای شکر دار و گندمی هست. ورزش حتما منظم و قاعده مند و همیشگی باشد. ورزشهای شرقی فالون دافا و تای چی و پیاده روی بسیار توصیه می شود

نکته چهارم> از چربی غافل نشوید چربی در بدن تبدیل به قند می شود بویژه غذاهای سرخ کردنی بسیار خطرناک هستند. روزی 80 گرم چربی نباید بیشتر مصرف کرد. چربی های اشباع نشده (سیرنشده) استفاده کنید مانند چربی سویا و ماهی

نکته پنجم>  نوشیدنی ها! شاید یک علت مهم مرض قند همان قند با چای باشد. قندی که با چای خورده می شود بسیار خطرناک است خورد قند شبیه به خوردن قرص سیانور یا قرص برنج هست. چای حتمن تلخ یا با مقدار بسیار کمی استویا یا کشمش خورده شود ترجیحا تلخ خورده شود. آبمیوه ها و نوشابه ها همه آلوده به میزان بالای شکر هستند و بسیار خطرناک هستند. اب میوه ها را حتما خودتان در خانه درست کنید

نکته ششم > حتما دارچین در چای یا سالاد بریزید. شوید هم فراموش نشود. عرق شوید بسیار خواص اعجاب انگیزی دارد.

نکته هفتم> پکتین را فراموش نکنید پکتین ماده ایی در دیواره سلول های گیاهی هست به مقدار فراوان در سیب بویژه پوست سیب وجود دارد. هویج هم همین طور فلفل قرمز، خولان دریا و دانه آفتابگردان . اما در خوردن دانه های چرب افراط نکنید اثر عکس خواهد داشت و خاصیت انها در کم خوردن آنهاست.

نکته هشتم> مکمل های غذایی روی و کروم یا در داروخانه ها تهیه کنید یا بهتر این است در لوبیا عدس و تخم آفتابگردان

نکته نهم> آلوئه ورا، زنجبیل دانه سویا ، گورمار ( Gurmar) (Gymnema sylvestre ) (هندی) و گل پریوش Catharanthus roseus و علف چای برای کاهش قند خون خوب است

ممکن است نکات بالا زیاد باشد و موجب فراموشی شما شود اما شکر و گندم را هرگز فراموش نکنید. دیابت درمان ندارد تا زمانی که شما عام دیابت را هر روز وارد بدن خود می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Atashkadeh