persian contact English 

ايرانيان موفق در آلمان

در حالي كه جمعيت ايرانيان مقيم آلمان طبق آمار رسمي حدود 250 هزار نفر است، اما آنان از چنان جايگاه والايي در جامعه برخوردارند كه هم اكنون 6 نماينده پارلمان آلمان، از مهاجران ايراني هستند.
اين در شرايطي است كه جامعه ترك ها به رغم اينكه جمعيت شان در آلمان حدود 10 برابر ايراني هاست، اين تعداد نماينده در پارلمان ندارند.
نگاه دولت آلمان به ايراني ها نسبتا خوب است. ايراني ها رشد و پيشرفت فوق العاده علمي و اجتماعي در آلمان داشته اند و به همين خاطر، شرايط مطلوبي را براي خود در جامعه اين كشور ايجاد كرده اند. از جمله افراد موفق می توان از دکتر سمیعی در هانوفر و دکتر نوید کرمانی نام برد که حتی نامزد ریاست جمهوری آلمان معرفی شده بود. پزشکان و مهندسان بسیار زیادی از ایران در آلمان وجود دارند. برخی در زمینه های اجتماعی موفقیت هایی بدست آوردند. مهرزاد مرعشی یک سال سوپر استار موسیقی آلمان شد.

مینو براتی نوبری Minu-Barati-Fischer، مشهور به مینو براتی ۱۱دختر نصرت‌الله براتی نوبری، مشهور به دکتر مهران براتی، و متولد ۱۳۵۵ شمسی در ایران است. وی تا سن هفت سالگی در ایران زندگی کرده‌است. مینو براتی در آکادمی فیلم «بابلسبرگ» آلمان تحصیل کرده است، و در کار تولید فیلم فعالیت دارد.

او تابستان سال ۱۳۸۲ با جوزف مارتین فیشر، مشهور به یوشکا فیشر، متولد ۱۳۲۷ شمسی، وزیر خارجه وقت آلمان، دوست و نامزد و سپس از اوایل آبان ۱۳۸۴ همسر وی است.

پاتریک بابومیان قوی‌ترین مرد آلمان  یک مرد گیاهخوار ایرانی و بچه آبادان است.

پدرش از آبادان و مادرش از اصفهان و هر دو جزء ارامنه ایران هستند. پاتریک متولد دهم تیر ۱۳۵۸ است؛ جالبه بدونید که پاتریک در ایران ناشناخته است و تقریبا هیچ کسی او را نمی شناسد اما بابومیان در آلمان یک چهره بسیار معروف و شناخته شده و جزو سلبریتی‌های این کشور میباشد که در تبلیغات سازمان حمایت از حیوانات برای جلوگیری از کشتار آنها و تشویق مردم به گیاهخواری از او استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Atashkadeh