persian contact English 

خرید ملک در آلمان

در آلمان اشخاص و شرکت های خارجی می توانند آزادانه املاک مسکونی، اداری و تجاری را خرید و فروش نمایند. تسهیلات بانکی برای اشخاص و شرکت های خارجی به منظور خرید املاک امکان پذیر می باشد، البته این تسهیلات تا سقف 60 % از قیمت ملک امکان پذیر می باشد.

فرایند خرید ملک در آلمان به شرح زیر می باشد. پس از انتخاب ملک در مرحله اول نیاز به قرارداد اولیه خواهید داشت که این قرارداد اولیه یا همان پیش قرارداد دارای جزئیات معامله مانند ارزش ملک، شرایط و روش پرداخت، شرایط معامله و میزان سپرده اولیه می باشد. سپرده اولیه 10 % از ارزش ملک می باشد که در حساب بانکی محضر نگه داری خواهد شد. در مرحله بعد یکی از محضر های آلمان مسعولیت دریافت تاییدیه های ثبت اراضی و املاک، وضعیت بانکی و استعلام ها از ثبت برای اموال غیر منقول را خواهد داشت و همزمان خریدار مالیات املاک و مستغلات را پرداخت خواهد نمود.

در مرحله سوم قرارداد اصلی خرید و مدارک مرتبط را در محضر امضا خواهید نمود. در صورت عدم آشنایی به زبان آلمانی در محضر نیاز به مترجم خواهید داشت. خریدار با رعایت قوانین خاص قادر به امضائ قرارداد اصلی خرید در کشور خود یا امضائ غیابی توسط نمایند خود در آلمان را دارد. ثبت قرارداد در اداره ثبت ضروری نمی باشد، البته برای حفظ منافع طرفین معامله به شدت توصیه می گردد. خریدار 4 هفته مهلت برای پرداخت مالیات املاک و مستغلات دارد. برای انجام و تکمیل مراحل ذکر شده معمولا 41 روز زمان نیاز می باشد.

با خرید ملک در آلمان مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا از مزایای زیادی از جمله، سرمایه گذاری ارزی دارای ارزش افزوده، حضور در اتحادیه اروپا، استفاده از آب و هوای بسیار عالی، مالکیت ۱۰۰ % ملک به نام شما، برخورداری از رشد اقتصادی پایدار، زندگی در محیط امن دنیا و دارای ثبات اقتصادی و سیاسی و داشتن امکان تجارت آزادانه با تمام جهان برخوردار خواهید بود.

نکته مهمی که میتواند دغدغه خریداران غیر بومی در آلمان باشد نحوه مالکیت املاک اعم از زمین، ویلا، آپارتمان و املاک تجاری و اداری است. طبق قوانین کشور آلمان تمامی افراد خارجی مالکیت ۱۰۰ % نسبت به تمامی املاک و مستغلات در آلمان خواهند داشت و این مالکیت قطعی است که به لحاظ حقوقی و همچنین اطمینان در سرمایه گذاری مهمترین موضوع برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می گردد.

با توجه به مولفه های بالا که سعی شد به اختصار توضیح داده شوند، کشور آلمان با توجه به موقعیت استراتژیک و به واسطه محدودیت حیطه سرزمینی و با توجه به تقاضای بالا ، املاک دارای ارزش بسیار بالایی هستند. در خصوص اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان شرکت Companies house بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Atashkadeh