persian contact English 

قرص کلن

کلن بوترول Clenbuterol استعمال پزشکی دارد و در بیشتر نقاط دنیا به منظور مداوای آسم و برونشیت استفاده میشود و از طرفی یک داروی نیروزای جدید و محبوب برای پردازش ورزشکاران در مسابقات ورزشی به حساب می آید. به عنوان یک ضد احتقان و گشاد کننده برونش تنفس است. به عنوان یک برونکودیلاتور به تنفس استفاده می شود. نوعی ماده مخدر محسوب می شود. در برخی منبع به افزایش قدرت جنسی و شهوت مرتبط با این قرص اشاره شده است. در آلمان بسته دویست تایی چهر میلی گرمی بین 60-70 یورو قیمت دارد البته شرکت های مختلف قیمتهای مختلفی دارند.
آیا این دارو مفید است و یا مضر ؟ عوارض این دارو چیست ؟ باید ها و نباید ها

کلن بوترول یکAgonist beta-2 است با خصوصیاتی که با آدرنالین یک کمی شباهت دارد .این دارو بعنوان یک داروی محرک به حساب می آید و استفاده کننده تقریبا بطور عموم به عوارضی همچون لرزش دست ، بیخوابی ، فشار خون بالا ، طپش قلب و ندرتأ حالت تهوع دچار میشود.عوارض ذکر شده در کل سریع پایین می آید و کم میشود البته به محض اینکه کاربر به دارو عادت کند.ورزشکاران ناظر کشف آن هستند چون دارویی جذاب و دارای خاصیت و اثر ترموژنیک میباشد و قابلیت چربی سوزی بالایی را دارا میباشد و قدرت بدنی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش میدهد.همچنین دارای خواص خفیف آنابولیکی و آنتی کاتابولیسمی میباشد.

مصرف این دارو با افزایش حجم عضلانی، افزایش قدرت بدنی و از همه مهم تر نیز با تشدید سوخت و ساز چربی ها در بدن همراه بوده است. تاثیرات آنابولیکی این دارو را می توان در آنتی کاتابولیک بودن آن دانست. این دارو از تجزیه شدن پروتئین در عضلات جلوگیری کرده و بدین ترتیب موجب تشدید رشد عضلات در ورزشکاران می گردد. این دارو زمانی که در دوره های کات بکار گرفته شود، تاثیرات مثبت جادویی در کاهش میزان چربی زاید در بدن خواهد داشت. زنان و یا کسانی که مصرف دارو در ورزش را به تازگی شروع کرده باشند، به راحتی از این دارو استفاده کرده و علاوه بر تشدید عضله سازی در بدن، چربی های زاید خود را نیز به آسانی می سوزانند. این دارو استروئید نبوده و خواص شایع و معمول استروئیدها را نیز در پی نخواهد داشت اما با این وجود، این دارو نیز عوارض جانبی خاص خود را در پی دارد.

دوز اثر این دارو نسبت به اثر خواسته شده در نوسان میباشد. کلن بوترول به صورت قرصهای ۲۰ میکروگرمی وجود دارد ولی با این وجود به صورت محلولهای غلیظ قندی دارویی و به شکل آمپول هم موجود میباشد .

در شروع دوره دوز مصرفی را به تدریج و هر روز افزایش دهید تا سر انجام به دامنه دلخواه مصرف برسید .این اقدام سبب میشود عوارض جانبی ناشی از مصرف دارو کاهش یابد.اگر از همان شروع دوره دوز مصرفی را افزایش دهید مسلما با عوارض جانبی بیشتری مواجه میشوید. آقایان دوز مصرفی روزانه خود را در سطح ۲ تا ۸ قرص حفظ میکنند و عده ای نیز ادعا میکنند که قادر به تحمل دوز بالاتر هم میباشند.بنابراین در برخی موارد، مصرف ۴ الی ۱۰ قرص در روز نیز با رعایت احتیاط توصیه و تجویز شده است.این رقم در مورد خانم ها متفاوت بوده و به ۲ تا ۴ قرص میرسد.

این دارو اصولا داروی گشاد کننده برونشها بوده و در سرتاسر جهان، از آن برای مقابله با حملات آسم و برای درمان تنگی نفس آدمی استفاده می شود. این دارو چند سالی بیش نیست که در قلمرو ورزشهای قدرتی وارد شده است.

فرم شربت و تزریقی این دارو نیز ساخته و عرضه شده است اما ورزشکاران و یا متقاضیان خدمات لاغری اغلب از قرصهای این دارو استفاده می کنند. دوز موثر و مناسب این دارو برای هر کسی متفاوت بوده و هر فرد بسته به میزان حساسیت بدن به این دارو می تواند به مرور زمان و با امتحان کردن دوزهای پایین تر و افزایش تدریجی دوز مصرف، به دوز مناسب و مطلوب برسند. با مصرف این دارو، فرد احساس گرمای شدیدی می کند. دوز متوسط مصرف این دارو در حدود ۲ الی ۸ قرص در روز توصیه شده است
مصرف این دارو برای ۳ تا ۶ هفته موثر میباشد و پس از آن خواص ترموژنیک دارو کاهش میابد . همانطور که گفته شد کلن بوترول روی افزایش قدرت عضلات اثر میگذارد اما این مساله از خواص محرک این دارو سرچشمه میگیرد(به همان افزایش قدرتی شباهت دارد که مصرف کنندگان افدرین با آن مواجه میشوند). با این وجود باز هم این مساله قابل بحث است.بسیاری از ورزشکاران معتقدند اگر کلن بوترول با سایر داروها ترکیب شود مسلما اثرات چربی سوزی آن افزایش میابد.زمانی که این دارو با داروی قوی سیتومل (cytomel) ترکیب میشود اثرات ترموژنیک و چربی سوزی آن بسیار چشمگیر میشود.این مساله تا آنجا ادامه میابد که ورزشکار هنگام آماده شدن جهت حضور در رقابتهای ورزشی با کاهش چربی اضافی مواجه میشود بدون اینکه کالری مصرفی خود را کاهش داده باشد.چنین ترکیبی میتواند طی دوره استروئید بکار برود و در نتیجه خواص آنابولیک بیشتر نمایان میشوند.

زمانی که تحت دوره مصرف دارو بسر میبرید در میابید این عوامل کات دهنده عضلات میتوانند از ذخیره چربی اضافی ممانعت کنند. حتی زمانی که آندروژن های قوی آروماتیز ی را مصرف میکنید باز هم این مساله صحت پیدا میکند. زمانی که هورمون رشد مصرف میکنید ترکیب کلن بوترول با هورمون تیروئیدی بسیار عادی و متداول است بطوری که اثرات ترموژنیک و آنابولیک این روش درمانی تقویت میشود.

در این قسمت از بدنسازی به سراغ عوارض مصرف قرصهای چربی سوز کلن بوترول میرویم اثر مستقیمی از مصرف کلن بوترول به عفونت ریوی دیده نشده است هر چند واکنش های آلرژیک در طی دوران درمان در صورت تشدید می‌تواند سبب عفونت گردد کلن بوترول می‌تواند با تغییر سطوح تیروئید موجب کم کاری غده فوق شده و به این ترتیب اثرات و عوارضی برای فرد مصرف کننده داشته باشد عوارض حتما نبایستی بلافاصله پس از مصرف یا در طی آن بروز نمایند عوارض مصرف می‌تواند حتی پس از زمان قطع مصرف نیز بروز نمایداثرات داروی فوق بر روی افرادی با پیش زمینه های بیماری های اعصاب و روان سبب تشدید و همچنین مزمن شدن بیماری گردیده استاین دارو می‌تواند تحریک پذیری را ارتقا دهد از این جهت در بیمارانی که سابقه توهم داشته اند سبب بازگشت گردیده است کلن بوترول را نبایستی خودسرانه مصرف کنید مصرف آن بایستی زیر نظر پزشک مشاور انجام گیردهنوز مطالعات کاملی از تاثیرات استفاده از آن در دام انجام نگرفته است اما نشان داده شده است مصرف آن در دام می‌تواند آثار زیان باری بر انسان نیز داشته باشددر یک آزمایش کلینیکی متوجه ان شدیم تاثیرات کلن باترول در فصول مختلف سال می‌تواند بر نحوه و شدت عوارض نیز موثر باشد همچنین بر کارکرد ارگان هایی همچون کلیه و کبد نیز تغییراتی را به همراه داشته استدز مصرف به صورت متفاوت در سایت های مختلف بیان شده است از ۲۰ میکروگرم الی ۱۶۰ میکروگرم در برخی سایت ها بیان گردیده است اما آنچه مورد توصیه است عدم افزایش دز مصرفی از ۸۰ میکروگرم در روز می‌باشدهرگز دارو را در زمان اوج دز مصرفی قطع نکنیدنبایستی به مدت طولانی استفاده شود.اینها یکی از عوارض چربی سوز بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Atashkadeh