Saturday, 8. January 2011  ir  ir

PerseTv

Parsi

داستان جنجالی استرخای یهودی داستان جنجالی استرخای یهودی
فارس نیوز مدعی شده که استرخا همسر یهودی خشایارشا هخامنشی عامل قتل عام 75 هزار ایرانی است. بتازگی با فشار بسیج همدان عنوان زیارتگاه... داستان جنجالی استرخای یهودی

فارس نیوز مدعی شده که استرخا همسر یهودی خشایارشا هخامنشی عامل قتل عام 75 هزار ایرانی است. بتازگی با فشار بسیج همدان عنوان زیارتگاه از مقبره استرخا برداشته شد.

اگر شما اطلاعات علمی و تاریخی معتبر و موثقی از قتل عام ایرانیان دارید لطفا برای ما بفرستید.

حتی اگر استرخا آدم بدی هم بوده این دلیل نمیشه آرامگاه باستانی او را ویران کنند. ممکن است فردا یکی پیدا شود بگوید فردوسی یا کوروش آدمهای بدی بودند چه بسا که اوایل انقلاب عده ای می گفتند و می خواستند با بولدوزر آنجا را ویران کنند!

تفسیر شخصی افراد که نباید دلیل ویران کردن آثار باستانی یک کشور باشد!

ادامه خبر:

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، چندي پيش دانشجويان بسيجي دانشگاه بوعلي‌سينا به دنبال تهديد رژيم صهيونيستي به تخريب مسجدالاقصي، در مقابل مقبره استر و مردخاي تجمع كرده و در مقابل تهديد صهيونيست‌ها با صدور بيانيه‌اي اعلام كردند اگر شما مسجدالاقصي را تخريب كنيد ما نيز استر و مردخاي را (به عنوان دومين مكان مقدس صهيونيست‌ها) تخريب مي‌كنيم.
همچنين اعلام كردند عنوان زيارتگاه بايد از اين مقبره برداشته شده و كنترل اين مكان به ميراث فرهنگي سپرده شود.
در اين تجمع‌ دانشجويان اعلام كردند با تحقيقاتي كه انجام شده سالانه عده زيادي از يهوديان از كشورهاي مختلف و حتي برخي از افراد رژيم صهيونيستي با گذرنامه‌هاي كشور ثالث وارد همدان شده و از اين مكان بازديد مي‌كنند.
يكي از مواردي كه دانشجويان تأكيد زيادي بر آن داشتند اين بود كه اين مكان مقبره افرادي است كه موجب كشته شدن تعداد زيادي از ايرانيان شده‌اند از اين رو نبايد عنوان زيارتگاه براي آن اطلاق شود.
انتشار اخبار اين تجمع در خبرگزاري فارس منجر به انعكاس آن در رسانه‌هاي مختلف جهان به ويژه آنهايي كه به موضوع يهوديان توجه بسياري دارند شد و تهديد دانشجويان را به خوبي منعكس كردند.
متأسفانه عده زيادي از هموطنان غافل از اين موارد، بدون آن كه از واقعيت‌هاي تاريخي با خبر باشند در سفرهاي سياحتي خود از اين مكان بازديد مي‌كنند و هرگز تصور ندارند اين كه مكان مقبره قاتلان هزاران ايراني است.
يهوديان هر ساله جشني به نام پوريم برپا مي‌دارند (كه نام ديگر اين جشن ايراني‌كشي است) و اعلام مي‌كنند كه در اين مناسبت، استر از نسل‌كشي يهوديان جلوگيري به عمل آورده است و با درست كردن يك نوع شيريني به نام گوش هامان (هامان وزير خشايارشا بوده است) اقدام به خواندن كتاب استر (فصل آخر عهد عتيق) مي‌كنند، (در گذشته اين شيريني با خون كودكان درست مي‌شد) در حالي كه واقعيتي كه در كتاب استر نيز به آن اشاره شده چيز ديگري است و به دستور استر و عمويش مردخاي 75 هزار ايراني در آن روز كشته شدند.
به هرحال پس از اعتراض دانشجويان عنوان زيارتگاه بي‌‌سر و صدا توسط متوليان اين مقبره برداشته شد. البته اين اقدام تنها كف خواسته‌هاي دانشجويان بود و آنها خواستار تحويل اين مكان به ميراث فرهنگي يا اوقاف هستند.
گزارش فارس حاكي از آن است كه هم‌اكنون ستاره شش گوش نماد رژيم صهيونيستي در جاي‌جاي اين مقبره وجود دارد، به گونه‌اي بر روي حصار فلزي حياط اين مقبره نقش آن وجود دارد و تنها با ورق فلزي روي آن پوشيده شده و همچنين نماد بزرگي از آن در اين مقبره ساخته شده است.

Iranpersetv

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *