امروز : چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳ |   Wednesday, 17 July , 2024    01:58

توصیه مهم رییس اتحادیه طلا به مردم

Loading

بازار طلا و سکه در حالی کار خود را امروز در آخرین هفته فروردین ۱۴۰۲ آغاز می‌کند که طی یک هفته گذشته، رشد ۹ هزار تومانی قیمت طلا و ۱۹۸ هزار تومانی قیمت سکه امامی را تجربه کرده است.

مریم فکری: در حال حاضر هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار ۲ میلیون و ۵۵۸ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی ۳۱ میلیون و ۷۳۲ هزار تومان قیمت دارد.

نمودار قیمتی بازار سکه البته نشان می‌دهد که سکه در طول یک هفته گذشته و در روز بیستم فروردین‌ماه، بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرده بود و هر قطعه سکه امامی به ۳۱ میلیون و ۴۲ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به همین شکل، در روز بیستم فروردین تا حد ۲ میلیون و ۴۸۶ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

نمودار حرکتی سکه امامی در طول در هفته سوم فروردین ۱۴۰۲

توصیه مهم رییس اتحادیه طلا به مردم/ طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

نمودار حرکتی هر گرم طلای ۱۸عیار در طول در هفته سوم فروردین ۱۴۰۲

توصیه مهم رییس اتحادیه طلا به مردم/ طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

اما بازار طلا و سکه در حالی این شرایط را در طول یک هفته گذشته سپری کرده است که قیمت اونس طلا نیز در طول یک هفته گذشته ۴.۷۷۲ دلار کاهش داشته است.

در این شرایط، تحلیلگران بازار اعتقاد دارند با توجه به کاهش هیجانات ارزی در بازار ارز تهران، مسیر حرکتی طلا و سکه نیز کند شده است و در صورتی که نرخ دلار مسیر رشد را دنبال نکند، بازار طلا و سکه نیز در همین محدوده قیمتی خواهد ماند و به این شکل، از قدرت بازیگران افزایشی تا حدی کاسته می‌شود.

این در حالی است که به گفته رییس اتحادیه طلا و سکه، با توجه به قیمت بالای سکه و طلا در بازار، قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده است. نادر بذرافشان در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین با تاکید بر این‌که ما از این شرایط راضی نیستیم، عنوان می‌کند که ما دنبال این هستیم که قیمت‌ها ثبات و حتی کاهش داشته باشد که چرخه و گردش مالی داشته باشیم. این‌که طلا گران شود و مردم هم نتوانند قدرت خرید داشته باشند، خبر خوبی نیست.

وی متذکر می‌شود: دلیل این افزایش قیمت‌ها را باید دولت و بانک مرکزی توضیح دهد و این‌که چه سیاست‌ها و رویکردهایی داشتند که این مسایل به وجود آمده است.

بذرافشان همچنین در تازه‌ترین اظهارنظر درباره وضعیت بازار طلا و سکه می‌گوید: با توجه به این‌که بعضا مردم از بابت تغییر قیمت‌ها نگران هستند، همان‌طور که پیش‌تر نیز توصیه شده است، تاکید می‌کنیم که بخش مهمی از این افزایش‌ها در بازار داخل تحت تاثیر نوسان قیمت‌ها در بازار جهانی است، اما در بازار داخل، قیمت‌ها ثبات نسبی خود را حفظ کرده است.

وی تاکید می‌کند: بر این اساس، در انجام معاملات تردید نداشته باشند و اگر قصد خرید یا فروش سکه و طلا دارند، معاملات خود را انجام دهند و منتظر کاهش یا افزایش خاصی نباشند و اکنون زمانی است که مردم می‌توانند معاملات خود را در رابطه با سکه و مصنوعات طلا انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *