امروز : چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ |   Wednesday, 6 December , 2023    10:48

بازیگران زنی که با کشف حجاب ممنوع کار شدند

سال گذشته اتفاقاتی در کشور رخ داد که کشف حجاب را از بعد فرهنگی خارج و به فعلی تبدیل که دارای ابعاد وسیعی در اجتماع بوده است، در این جریان تعدادی از بازیگران هم حضور داشتند که فعالیتشان منافی با مواضع فرهنگی کشور بود.

بعد از کشف حجاب تعدادی از بازیگران تا کنون سخنان بسیاری در رابطه با امکان فعالیت آنها شنیده می‌شد، مقامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چند باری از آن صحبت کردند و در نهایت با مساعدت این وزارتخانه فیلم‌های قبلی این بازیگران به دلیل عدم متضرر شدن فیلمساز و تهیه‌کننده امکان نمایش پیدا کرد.

اما در نهایت محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد که این بازیگران امکان فعالیت نخواهند داشت.

یش از این هم حبیب ایل‌بیگی در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها گفته بود:«آنها به دلیل محدودیتی که برایشان وجود دارد نمی‌توانند در فیلم‌های سینمایی بازی کنند. آثار قبلی‌شان به تدریج منتشر می شود که مالکان فیلم ها متضرر نشوند. چون سرمایه زیادی خرج شده است. ولی از این به بعد نمی‌توانند در فیلم جدیدی بازی کنند.»

به این ترتیب فهرستی شامل چندین بازیگر زن مطرح سینمای ایران ممنوع‌الکار خواهند شد. بازیگرانی چون باران کوثری، ویشکا آسایش، ترانه علیدوستی، کتایون ریاحی، پانته‌آ بهرام، هنگامه قاضیانی، پگاه آهنگرانی، مریم بوبانی، گلاب آدینه، فاطمه معتمدآریا، شقایق دهقان، افسانه بایگان، آبان عسکری و… در این فهرست قرار دارند.

Loading

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *