امروز : پنجشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ |   Thursday, 30 May , 2024    22:25

وضعیت کارخانه روغن نباتی جهان

Loading

 

کارخانه روغن نباتی جهان که به دلیل واگذاری به بخش خصوصی، سال‌ها از رونق افتاده و قرار بود با تمهیدات صورت گرفته حالا

پر رونق به کار خود ادامه دهد.

اما در جریان بازدید رئیس جمهوری از این کارخانه، برخی کارگران روغن نباتی جهان که نگران از دست دادن شغل خود هم بودند، این پیام را به آیت‌الله رئیسی منتقل کردند که خط تولیدی که بازدید از آن صورت می‌گیرد، تنها یک خط تولید کارخانه با ظرفیت ۱۰ درصدی کارخانه است که از سوی صاحبان کارخانه و در آستانه ورود رئیس جمهوری راه اندازی شده است.

اطلاع از همین موضوع موجب ابراز گلایه شدید آیت الله رئیسی شده و بر همین اساس کمیته متشکل از مسئولان اجرایی و قضائی استان زنجان را مامور رسیدگی به موضوع کرد.

بیژن اسماعیلی مالک کارخانه روغن نباتی جهان، در روند خصوصی‌سازی سال‌های اخیر، اقدام به خریداری چندین کارخانه معتبر و با سابقه کشور کرده که برخی از آن‌ها به تعطیلی کشانده شده و یا با حداقل ظرفیت مشغول تولید هستند که از جمله آنها می‌توان علاوه بر کارخانه روغن نباتی جهان به کارخانه کیوان همدان اشاره کرد که در جریان سفر آیت الله رئیسی به استان همدان در زمان ریاست قوه قضائیه، این کارخانه به روند تولید گذشته خود بازگشت.

آیت الله رئیسی در جریان سفر پیشین به استان زنجان با حضور در جمع کارگران معترض این کارخانه دستور پرداخت مطالبات معوق کارگران پرداخت سود و بیمه آنها را صادر کرد که در این دو سال پرداخت‌ها صورت گرفته ولی تولید نیمه تعطیل است.

این واحد تولیدی در اردیبهشت سال ۹۲ در حالی که بیش از ۶۰۰ کارگر داشت به بخش خصوصی واگذار شد. این کارخانه در زمان حاضر حدود ۸۰ کارگر دارد.  

حالا رئیس جمهوری پس از راه‌اندازی نمایشی برخی بخش‌های این کارخانه کمیته‌ای را مامور کرده تا نسبت به مالکیت این کارخانه تعیین تکلیف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *