امروز : چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳ |   Wednesday, 19 June , 2024    04:25

واکنش حماس به تصمیم انگلیس

Loading

محمود الزهار جمعه شب در گفت و گو با شبکه خبری المیادین افزود: تصمیم انگلیس علیه حماس، برای راضی نگه داشتن رژیم اسرائیل و حمایت از عادی سازی روابط با این رژیم است.

وی خاطرنشان کرد که لابی صهیونیستی در انگلیس محرک تصمیم این کشور علیه حماس بوده است.

الزهار گفت: پیروزی های مقاومت، منافع انگلیس و رژیم صهیونیستی را تهدید می کند و از این رو، انگلیس چنین تصمیمی را علیه حماس اتخاذ کرد.

وی عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را مشوق انگلیس برای اتخاذ چنین تصمیمی علیه حماس دانست و گفت: انگلیس همواره در قبال ملت فلسطین مجرم شمرده می شود و کشوری است که مردم ما را آواره کرد و رژیم صهیونیستی را در منطقه کاشت.

عضو دفتر سیاسی حماس افزود: اعلام این تصمیم از سوی وزیر کشور انگلیس، هدفش کشاندن آمریکا به دنبال چنین تصمیمی بوده است.

الزهار در عین حال تاکید کرد که تصمیم انگلیس تاثیری بر قدرت و توانمندی حماس نخواهد داشت.

منابع خبری انگلیس روز جمعه به نقل از «پریتی پتل» وزیر کشور انگلیس گزارش دادند که فعالیت جنبش حماس در این کشور بر اساس قانون “مبارزه با تروریسم” منع خواهد شد و براین اساس، هر کسی که از حماس حمایت کند، پرچم آن را برافراشته یا جلساتی برای این سازمان ترتیب دهد، قانون انگلیس را نقض کرده است.

به نوشته روزنامه تایمز، وزیر کشور انگلیس گفت که تعلق داشتن به حماس، ابراز همراهی با آن، کمک به ترتیب جلسات یا نمایش پرچم های آنان در ملا عام ۱۰ سال مجازات حبس خواهد داشت.

در واکنش به این تصمیم، جنبش حماس با انتشار بیانیه ای “تروریستی خواندن” خود را محکوم و خواهان محکومیت این تصمیم انگلیس شد و آن را تداوم تعدی علیه ملت فلسطین و حقوق ثابت آنها دانست که از بیش از یکصد سال پیش آغاز شد.

در بیانیه حماس آمده است: متاسفانه انگلیس به جای عذرخواهی و اصلاح اشتباه تاریخی خود علیه مردم فلسطین – چه در بیانیه شوم بالفور و چه در قیمومیت انگلیس که سرزمین فلسطین را به جنبش صهیونیستم واگذار کرد – به خیانت قدیمی خود ادامه می‌دهد و به متجاوزان به زیان قربانیان کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *