امروز : چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳ |   Wednesday, 17 July , 2024    02:33

ناو هواپیمابر ایران

Loading

سردار تنگسیری گفت: در آینده نزدیک شاهد رونمایی از ناو هواپیمابری خواهید بود که در دنیا مدل مشابهی برای آن وجود ندارد.

 • سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه عصر ۵شنبه در جمع دانشجویان راهیان پیشرفت در نمایشگاه دستاوردهای این نیرو اظهار کرد: در آینده ناو هواپیمابری را شاهد خواهیم بود که در دنیا وجود ندارد.
 • وی توضیح داد: این ناو هم قابلیت حمل هواپیما و هم قابلیت حمل تعدادی شناور موشک انداز را در درون خود را دارد که مشابهی در دنیا برای آن وجود ندارد.
 • به گفته سردار تنگسیری، شناورهای شهید مهدوی و شهید رودکی تجربه موفق ورود به این عرصه و ساخت شناورهایی برای ارتقای توان دریاروی طولانی است که نسل های جدیدتر شناورهایی با قابلیت های بیشتر را در آینده نیز شاهد خواهید بود.
ناو هواپیمابر ایران
 • فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین از شناور کاتاماران شهید سلیمانی به عنوان تجربه موفقی یاد کرد که توانایی انجام بیش از ۵۵۰۰ مایل دریایی مأموریت مستقل را داراست و چون از دانش خاصی در فرآیندهای ساخت آن برخوردار شده، می تواند در دریاهای مواج به پیش رفته و با کمترین تکان، بیشترین کارایی را در انجام عملیات نظامی از خود نشان دهد.
 • وی تأکید کرد: نیروی دریایی سپاه با مجموعه چند قایق راکت انداز تشکیل شد اما امروز مجهز به انبوهی از تجهیزات متنوعی است که در حوزه موشکی، شناوری، پهپادی و … همگی ساخت داخل هستند و هر روز فرآیند ارتقای این تجهیزات با دقت بیشتری دنبال می شود به طوری که شناورهای راکت انداز نیروی دریایی سپاه اکنون مجهز به موشک های نقطه زن شده اند.
 • سردار تنگسیری همچنین گفت: در حوزه رزم دریا نیز با دقت به هر سناریویی فکر شده تا متناسب با تهدید، جنگ افزار مطلوب نیز در اختیار رزمندگان وجود داشته باشد و در زمینه ایجاد سامانه های پدافندی دریاپایه نیز کارهای فراوانی صورت گرفته است که شناورهای رزمی بتوانند در صورت ایفای مأموریت از پوشش مستمر پدافندی برخوردار باشند و اینها در موقعیت میدانی به خوبی آزمایش خود را پس داده اند.
 • خبر تسنیم
 • از بندرعباس، سردار علیرضا تنگسیری در جمع دانشجویان راهیان پیشرفت با تأکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه به صورت مستمر در حال ارتقای سطح تجهیزات و تسلیحات مورد نیاز است اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه های فعلی ما ساخت یک ناو هواپیمابر است، این ناو در دنیا بی‌نظیر خواهد بود. 
 • وی با اشاره به قابلیت‌های این ناو منحصر به فرد گفت: در ناو مورد نظر ظرفیت‌های قابل توجهی دارد، علاوه بر حمل هواپیما، این ناو قادر است تعداد زیادی شناور موشک‌انداز نیز حمل کند که این قابلیت‌ها ناو مورد نظر را بی‌نظیر خواهد کرد. 
 • فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: دشمنان در اوایل انقلاب و پس از جنگ باورشان نمی‌شد ایران اسلامی بتواند در حوزه نظامی رشد کند و به پیشرفتی دست یابد اما در حال حاضر همین کشورها هم با توجه به توسعه روز افزون سلاح و تجهیزات نظامی ایران، به قدرت ما باور دارند. 
 • وی با اشاره به اینکه توانستیم ما در حوزه ساخت شناور رزمی تجربیات خوبی با ساخت شناورهای شهید رودکی و شهید مهدوی داریم تصریح کرد: این تجربه موفق بود و متخصصان داخلی در حال کار کردن بر روی ارتقای این شناورها و ساخت نسل جدید با قابلیت‌های ویژه و در عین حال با توان دریانوردی بیشتر هستند. 
 • سردار تنگسیری گفت: شناور شهید سلیمانی دیگر تجربه موفق ما در حوزه شناورهای که می‌تواند به صورت مستقل حدود ۵۵۰۰ مایل دریایی ماموریت انجام دهد، این شناور با قابلیت‌هایی ویژه طراحی شده و در دریای مواج هم می‌تواند بدون تکان به ماموریت خود ادامه دهد. 
 • وی با تاکید بر لزوم خودباوری و اعتماد به جوانان در همه حوزه‌ها از جمله در خصوص ارتقای قدرت تسلیحاتی و تجهیزات نظامی کشور اظهار داشت: ما در ابتدایی که نیروی دریایی سپاه تشکیل شد تنها میزان کمی قایق داشتیم که فقط قابلیت راکت‌اندازی داشتند اما امروزه با اعتماد به جوانان کشور توانستیم به سطح بالایی از تجهیزات و تسلیحات پیشرفته نظامی در حوزه موشکی، پهپادی و شناوری دست یابیم که لحظه به لحظه در صدد ارتقا هستیم و موشک‌های ما نقطه زن شده‌اند. 
 • فرمانده نیروی دریایی سپاه به دانشجویان کشور حاضر در اردوی پیشرفت گفت: علاوه بر ارتقای تجهیرات، ما طراحی عملیات و رزم دریایی انجام شده و برای هر سناریوی تهدیدی در حوزه دریایی آمادگی وجود دارد و جنگ افزارها و سامانه‌های پدافندی هم کارهای خوبی در حوزه نیروی دریایی انجام پذیرفته است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *