امروز : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ |   Saturday, 15 June , 2024    19:01

رویا حشمتی و هیاهو

Loading

طی روزهای گذشته، روایت یک محکوم در فضای مجازی از سوی افراد و جریان‌های رسانه‌ای خاص در حال انتشار است که روایت آنها درباره علت شلاق خوردن این محکوم کذب است. یک خبرنگار اصلاح طلب خبری منتشر کرده مبنی بر اینکه خانمی به نام «رویا حشمتی» به علت بی‌حجابی محکوم به شلاق و جریمه نقدی شده است.

مریم شکرانی

رسانه قوه قضائیه در واکنش به خبر کذب این رسانه نوشت: « خانم حشمتی در مقطعی با وصل شدن به یک جریان سازمان یافته در خارج از کشور و دریافت مبالغی، در ساعات مشخص در مکان‌های پر رفت و آمد به ترویج اباحه‌گری با وضعیت بسیار زننده در خیابان‌های شهر تهران پرداخته که پس از بازداشت و انجام بازجویی و تحقیقات قضایی موضوع فوق مبنی بر اقدام سازمان یافته در قبال دریافت مبالغی از خارج از کشور اثبات می‌شود.»

roya heshmati

ضمن اینکه بررسی‌های بیشتر این پرونده رویا حشمتی حاوی نکات جدید و قابل تاملی در این‌ باره است. خبرگزاری میزان تصاویری از چت‌های این خانم منتشر کرده است که حاکی از ارتباط‌گرفتن با یک جریان سازمان‌یافته در خارج از کشور و دریافت مبالغی، در ساعات مشخص در مکان‌های پر رفت‌وآمد شهر تهران است. وی با‌ وضعیت پوشش بسیار زننده به ترویج اباحه‌گری پرداخته که پس از بازداشت و انجام بازجویی و تحقیقات قضایی موضوع فوق مبنی بر اقدام سازمان‌یافته در قبال دریافت مبالغی از خارج از کشور اثبات می‌شود.

در شبکه‌های اجتماعی علاوه بر روایت غلط از علت شلاق خوردن رویا حشمتی، تصاویری توسط کاربران برانداز دست به دست می‌شود که ادعا می‌کنند این عکس متعلق به شلاق خوردن این خانم است. ولی با سرچ در تصاویر گوگل می‌توان فهمید که این عکس مربوط سال ۲۰۰۷ میلادی و بسیار قدیمی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *