امروز : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ |   Friday, 19 April , 2024    09:21

زندگینامه فاطمه مسعودی ‌فر

Loading

فاطمه مسعودی فر در جیران

فاطمه مسعودی فر یکی از بازیگران موفق در حرفه ی تئاتر و بازیگری است. وی فارغ التحصیل رشته ی ادبیات انگلیسی می باشد که اصالتا اهل تبریز است. فاطمه مسعودی فر در ابتدا از سال ۱۳۹۴ بازیگری را در تئاتر آغاز کرده و در سال ۱۳۹۸ وارد حرفه ی بازیگری در صدا و سیما شده است.

اولین تجربه ی حرفه ای فاطمه مسعودی فر در صدا و سیما، با هنرنمایی در فیلم “پوست” به کارگردانی بهرام و بهمن ارک (کارگردانی مشترک دو برادر) آغاز شد.

از بازیگران مورد علاقه ی فاطمه مسعودی فر می توان به لیلا حاتمی و ساره بیات اشاره کرد.

فیلم پوست اولین کار حرفه ای فاطمه مسعودی فر

فاطمه مسعودی فر نحوه ی انتخاب خود برای حضور در فیلم پوست را این گونه بیان کرد: یکی از دوستانم تئاتری در آموزشگاه شکلک بر روی صحنه داشت که یکی از بازیگران خانوم مریض شد. او از من درخواست کرد که به جای آن بازیگر بروم. در یکی از نمایش ها آقای بهمن ارک و وحید فرشی نمایش من را پسندیدند و منجر به آشنایی ما شد.

فاطمه مسعودی فر در فیلم پوست در نقش دختری به نام مارال به ایفای نقش می پردازد. فیلم«پوست» در قسمت سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور یافت.

محتوای فیلم دیدنی و جذاب پوست مربوط به پسری به نام ” آراز” است.این پسر عاشق دختری مسیحی به نام مارال می شود. مادر آراز با ازدواج آن ها مخالف بوده و طلسمی برای ازدواج نکرن آن ها می نویسد و مارال با فرد دیگری ازدواج می کند. این پسردر ابتدا به سحر و جادو معتقد نیست اما حرف و حدیث های اطرافیان و ازدواج مارال با فرد دیگر او را به شک می اندازد. از طرفی دیگر هم مادر آراز به دلیل ارتباط با اجنه ها اذیت می شود.

آراز بخاطر اذیت شدن مادرش و کساد های ایجاد شده در کسب و کارش برای حل کردن مشکلات به سراغ اساتید طب می رود. پس از پیگیری های فراوان آراز استادی را پیدا می کند که در زمینه ی جن نیز مهارت دارد و می پذیرد که مادر او را درمان کند.

استاد طب برای بهتر شدن حال مادر، دو آینه که نماد خیر و شر هستند را به آراز می دهد تا آن ها را در جنگلی دفن کند. جن های مکار، در جسم مارال نفوذ می کنند و مانع دفن آینه ها توسط آراز می شوند زیرا دفن آینه ها موجب جدایی بیشتر میان آراز و مارال خواهند شد. بعد از این ماجرا و دفن نکردن آینه ها حال مادر آراز بدتر می شود.

فاطمه مسعودی فر

درنتیجه آراز تصمیمی قطعی می گیرد که به سراغ مارال برود و با او صحبت کند و از او بخواهد که آینه ها را در جنگل دفن کند. مارال نیز با وجود علاقه ای که به آراز دارد این کار را انجام می دهد و حال مادر او بهبود می یابد.

با این حال نه تنها علاقه و محبت میان مارال و آراز از بین نرفت بلکه بیشتر هم شد. فاطمه مسعودی فر درباره ی نقش خود در فیلم «پوست» در مصاحبه ای بیان کرد: ” این اولین تجربه ی سینمایی من بود؛ خیلی خوشحالم که با این تیم اولین تجربه ام را آغاز کردم.

همچنین، لوکیشن های فیلم برای من درس های بزرگی در بر داشت و لذت بخش بود.” این چهره، در خصوص سختی های نقش مارال اظهار کرد: در طول فیلم برداری آقای بهمن ارک حساسیت های زیادی به نقش من داشت و مدام به من گوشزد می کرد که زمان آن فرا رسیده که از فرصت ایجاد شده بهترین استفاده را کنی و آن را از دست ندهید.

برای تصمیمات کاریم، برادران ارک و جواد قامتی چه بر روی صحنه و چه در تمرینات کمک بسیاری به من کردند و من در زندگی ام مدیون این سه نفر هستم. وی همچنین گفته است؛ می خواهد برای زندگی کردن از تبریز به تهران بیاید و ترکیبی از ادبیات و هنر را دنبال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *